Czy da się nauczyć obcego języka z aplikacji mobilnej?

Umiejętność posługiwania się co najmniej dwoma językami to podstawa funkcjonowania w obecnych czasach. Najczęściej wybieranym do nauki jest język angielski z uwagi na wszechobecność i popularność. Coraz więcej osób docenia możliwość zrozumienia zagranicznego gościa w Polsce, a także rozmowy w języku obcym na egzotycznych wakacjach. Wymogi pracodawców też w standardzie wskazują na atut, jakim jest komunikatywny stopień posługiwania się językiem obcym. Jak łatwo nauczyć się władać dowolnym językiem? Dlaczego aplikacja na telefon może pomóc? 

Zalety aplikacji do nauki języków obcych 

Aplikacje do nauki języka są proste w obsłudze. Nie wymagają podręczników, długopisów i godzin spędzonych w szkolnej ławce, by podjąć pierwsze kroki w drodze ku nowej wiedzy. Programy na telefon są intuicyjne, a co najważniejsze, atrakcyjne. Ich forma przekonuje także młodych użytkowników, dlatego chętnie przyswajają nowe słownictwo (czasem w nieświadomy sposób). Każde wyrażenie, wyraz lub zdanie najczęściej prezentowane jest wraz z obrazkiem, grafiką, a także możliwością odsłuchania wymowy. Poprzez gry i zabawy nawet dorośli łatwiej uczą się, nie wysilając specjalnie półkul mózgu. Dostępne są zakresy tematyczne z różnych dziedzin życia oraz stopni zaawansowania. Najczęściej każdy etap realizacji programu jest podsumowany interaktywnym zadaniem. 

Wady aplikacji do nauki języków obcych 

Pomimo możliwości odsłuchu słówek i zdań, trudno jest nauczyć się płynnej mowy w języku obcym dzięki aplikacji. Nauka musi być wówczas poparta rozmowami na żywo z osobami zza granicy lub nauczycielem W większości przypadków programy na telefon są dodatkiem do regularnej nauki. Efekty przyswajania wiedzy- potwierdzone naukowo- są najlepsze, gdy przyswajamy ją z kilku źródeł. Stosowanie appki nie zagwarantuje sumienności użytkownika, dlatego nie poleca się tej metody osobom nieregularnym i niekonsekwentnym w działaniu- cykliczne spotkania z nauczycielem są bardziej obligujące.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *